اخبار روز برندهای ایران

از لحاظ برند سازی در این چند سال اخیر تحولات و موفقیت‌های زیادی داشتیم/ مبل و منبت

پایگاه خبری برندسازی، عضو هیأت مدیره بازار: برگزاری سه دوره موفق جشنواره مبل و منبت ملایر، ثبت ملی و در سال ۹۸ ثبت جهانی مبل و منبت را داشتیم و از لحاظ برند سازی و تبلیغات در این چند سال اخیر تحولات و موفقیت‌های زیادی داشتیم.

مهدی محمودی، نایب رئیس انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان مبل و منبت استان همدان است که در گفت‌وگو با خبرنگار مهر گفت: ۱۲ سال است که در حوزه مبل منبت به عنوان تولید کننده، کار آفرین و فروشنده فعالیت دارد.

وی اظهار کرد: از سال ۹۵ تا کنون دستاوردهای زیادی در حوزه مبل و منبت شهرستان داشتیم و از اجرای کارگروهی در حوزه مبل و منبت تحولات زیادی در این حوزه داشتیم.

محمودی در ادامه صحبت‌های خود با بیان اینکه بعد از ثبت ملی و جهانی شدن ملایر از گمنامی بیرون آمد، گفت: امروز ملایر که نشان جهانی مبلمان را دارد نیازمند آن است که از ظرفیت‌هایی آن نیز در حد جهانی استفاده شود.

نایب رئیس انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان مبل و منبت استان همدان، یکی از بزرگترین مشکلات را در حوزه مبل و منبت ملایر، سلیقه‌ای عمل کردن و فاصله بین بخش دولتی و خصوصی برشمرد و گفت: برای حرکت به جلو و رسیدن به اهداف والا باید نگاه سلیقه‌ای کم شود اگر هماهنگی بین بخش خصوصی و دولتی نباشد بی شک حوزه مبل و منبت آسیب می بیند.

وی، یکی دیگر از مشکلات حوزه مبل و منبت ملایر را نوسانات ارزی و مشکلات اقتصادی دانست و تصریح کرد: نبود ثبات اقتصادی با توجه به اینکه همه مواد این هنر صنعت وارداتی است بازار و کار مبل و منبت را با چالش همراه می‌کند.

محمودی با بیان اینکه در بازارهای بین المللی نبود یک برنامه منسجم باعث ایجاد مشکلات در حوزه صادرات این محصول می‌شود، گفت: در حال حاضر، کشوری مانند کشور ترکیه که رقابت بسیار تنگاتنگی با هنر مبل و منبت ایران دارد.

وی افزود: کشور ترکیه به ۱۶۲ کشور صادرات مبلمان دارد وقتی مطالعه و تحقیق می‌کنیم می‌بینیم این کشور با مشوق‌های صادراتی حمایت خود را از بخش تولید و تولیدکنندگان دارد و همین امر باعث پیشرفت بیشتر آنها می‌شود.

محمودی با تاکید بر اینکه جهانی شدن مبل و منبت ملایر کار دشوار و سختی بود که به راحتی به دست نیامده، افزود: امروز باید مسئولان ما از این نشان جهانی واقعاً در قامت جهانی استفاده کنند و اگر خدمت می‌کنند ملایر را در حد جهانی دانسته جهانی فکر کرده و این نشان را حفظ کنند و جهانی شدنمان فقط در حد حرف باقی نماند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا