اخبار روز برندهای ایران

مدیران کرمانشاه موضوع گردشگری را جدی نگرفته‌اند

پایگاه خبری برندسازی، استاندار کرمانشاه بر لزوم فعال شدن گردشگری درون شهری در کرمانشاه برای آشنایی هرچه بیشتر شهروندان با جاذبه‌های گردشگری استان تاکید کرد.

محمد طیب صحرایی، امروز(۱۳مهر) در نشست ستاد خدمات سفر استان، بااشاره به تاثیری که گردشگری می تواند روی توسعه استان داشته باشد، اظهار کرد: متاسفانه با وجود  اهمیت این موضوع، برخی از مدیران به مسئله میراث فرهنگی و گردشگری به عنوان یک بحث تفننی و فوق برنامه نگاه می کنند و مسئله ای جدی برای آنها نیست.

وی افزود: از طرفی برخی از مدیران هم به گردشگری به مانند بخشنامه های اجرایی و اداری عادی نگاه می کنند و اهتمامی جدی روی آن ندارند.

استاندار کرمانشاه گفت: میراث فرهنگی و گردشگری و تاثیراتی که می تواند روی درآمدزایی در استان داشته باشد، نباید تنها در حد حرف زدن باقی بماند، بلکه باید آن را به عمل برسانیم.

وی با تاکید براینکه میراث فرهنگی یکی از ظرفیت‌های مهم درآمدزایی برای خانواده های کرمانشاهی است، افزود: براین مبنا باید اول تلاش کنیم تا گردشگری درون شهری را  در استان فعال کنیم و در گام بعدی روی  جذب گردشگر از خارج از استان و خارج از کشور تمرکز داشته باشیم.

صحرایی اضافه کرد: از چندماه پیش درخواست می‌کنم تا “هفته های شهرستانی” را برای خود مردم استان اجرا کنید، اما هنوز اجرای آن را ندیده‌ام.

وی تصریح  کرد: باتوجه به اینکه در حال حاضر در شروع فصل پاییز آب و هوای مطبوعی را در اکثر شهرستان های استان داریم، بنابراین می توانیم هر هفته برنامه ای را در یکی از شهرستانها برگزار کنیم و مردم استان را دعوت کنیم تا در این رویدادها شرکت کنند.

استاندار کرمانشاه با بیان اینکه هرکدام از شهرستان های استان می تواند یک هدف گردشگری داشته باشد، عنوان کرد: در هفته های شهرستانی، هر هفته یک شهرستان با برگزاری یک رویداد خاص می تواند میزبان مردمی از سراسر استان باشد و در آن برهه مراکز اقامتی، پذیرایی و گردشگری و تفریحی آن شهرستان برای گردشگران تخفیف های ویژه قرار دهند.

وی اضافه کرد: این برنامه علاوه بر اینکه یک گردش مالی خوب را در شهرستان مقصد به همراه خواهد داشت، گردشگرانی که به آن شهرستان می روند، صدها کلیپ و عکس و تصویر را از آنجا در فضای مجازی منتشر می کنند و همین مسئله به معرفی بهتر آن مقصد کمک می کند.

صحرایی تاکید کرد: دراین برنامه حتی می توان مسابقه بهترین معرفی را در آن شهرستان مقصد برگزار کرد و  یا گردشگران به بهترین خدماتی که در آنجا دریافت کرده اند، امتیاز بدهند.

وی افزود: اگر درون استان ادبیات گردشگری را رایج نکنیم، آن زمان مردم بیرون از کرمانشاه شناخت چندانی از این استان پیدا نخواهند کرد.

استاندار کرمانشاه ادامه داد: استان کرمانشاه جاذبه‌های گردشگری بی شمار و شاخصی دارد که متاسفانه بسیاری از مردم خود استان هم گاها آنها را نمی شناسند، بگونه ای که اگر یک گردشگر از خارج از استان به کرمانشاه سفری داشته باشد و از یکی از شهروندان ما بپرسد که  ۱۰ مورد از آثار شاخص استان خود را معرفی کنید، شاید نتواند سریعا و بدون مکث به آنها پاسخ بدهد.

وی تاکید کرد: باید طی یک برنامه ریزی برای حدود چهار تا پنج ماه آینده زمینه ای فراهم شود که دانش آموزان، دانشجویان و مردم استان در قالب تورهایی به نقاط مختلف استان بروند و جاذبه های گوناگون آن را ببینند.

صحرایی افزود: اجرایی شدن گردشگری درون شهری در کرمانشاه یک کار جمعی می‌طلبد و باید شهرداری‌ها، فرمانداری‌ها، راه و شهرسازی، میراث فرهنگی، رسانه‌ها و … همه پای کار بیایند.

وی در ادامه با تاکید براینکه میراث فرهنگی باید جزو سودآورترین دستگاه های استان باشد، اظهار کرد: برای تبلیغ در حوزه گردشگری تنها نباید منتظر تامین بودجه بخش دولتی ماند، بلکه خود تبلیغات گردشگری ثروت‌آفرین است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا