اخبار روز برندهای ایران

امضای تفاهم‌‌‌نامه همکاری مشترک بانک ایران زمین و بنیاد آینده‌‌‌سازان محلات (باما)

پایگاه خبری برندسازی، مراسم آیین امضای تفاهم‌‌‌نامه همکاری مشترک بانک ایران زمین و بنیاد آینده‌‌‌سازان محلات (باما) با عنوان «طرح ملی توانمندسازی محلات» با حضور علی آقامحمدی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام و رئیس ستاد توانمندسازی محلات کم‌‌‌برخوردار، مدیران عالی بانک ایران زمین و بنیاد آینده‌‌‌سازان محلات (باما)، مدیران عامل هلدینگ‌‌‌های مالی و فناوری اطلاعات و شرکت‌های زیرمجموعه این بانک برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی، طرح ملی توانمندسازی محلات با مشارکت نهادهای چهارگانه کمیته امداد امام خمینی(ره)، سازمان بهزیستی کشور، سازمان جمعیت هلال احمر و ستاد اجرایی فرمان امام(ره) با هدف تامین خدمات در پنج حوزه شامل مسکن، اشتغال، سلامت، تغذیه و پوشاک و تحصیلات در ۲۰۲۰ محله کمتر برخوردار کشور اجرایی شده است.

به گفته آقامحمدی امضای تفاهم‌‌‌نامه «طرح توانمندسازی محلات» با بانک ایران زمین تحول بزرگی برای پیشرفت و توسعه کشور و اشتغال جوانان این مرز و بوم و رفاه هموطنان عزیزمان خواهد بود. رئیس ستاد توانمندسازی محلات کم‌‌‌برخوردار با بیان اینکه نام این طرح «توانمندسازی و تحول اجتماع محور محلات» است، افزود: اولویت در این طرح به دو بخش شامل توانمندسازی افراد بالای ۳۰ سال برای جبران نواقص زندگی و رفاه بیشتر و تحول برای نوجوانان و جوانان زیر ۳۰ سال برای استفاده بهینه از زمان و استعدادیابی و انتخاب شغل مناسب با بیشترین درآمد تقسیم می‌شود.

آقامحمدی خاطرنشان کرد: در این طرح براساس تقسیم‌‌‌بندی‌‌‌های صورت گرفته، در هر کوچه یک شهردار از افراد همان کوچه انتخاب شده است که در حال حاضر ۲۰هزار شهردار مشغول فعالیت هستند. هر ۱۰ کوچه یک پهنه محاسبه می‌شود که یک مسوول دارد و هر ۵ پهنه را یک محله می‌‌‌گویند که مسوولیت محله را یکی از ۴ نهاد ذکر شده به عهده دارند. رئیس ستاد توانمندسازی محلات کم‌‌‌برخوردار با اشاره به اینکه شهرداران اولین گروهی هستند که متخصص می‌‌‌شوند، گفت: شهرداران محلات دوره‌‌‌های آموزشی مدیریت صنعتی، مکاتبات اداری، تیم‌‌‌سازی و مدیریت ریسک و ۹ دوره پودمان آموزشی را طی می‌‌‌کنند و نهایتا در پایان دوره، موفق به دریافت مدرک بین‌المللی با همکاری کشورهای فرانسه و آلمان خواهند شد. عبدالمجید پورسعید در این مراسم ضمن ابراز امیدواری از اجرای این طرح، گفت: همکاران من در بانک ایران زمین تمام توان خود را در پیشبرد این طرح بزرگ و ملی به کار خواهند گرفت و در این راه از هیچ تلاشی دریغ نخواهند کرد.

پورسعید طرح ملی توانمندسازی محلات را عاملی موثر در جهت رشد و توسعه جامعه و کشور بیان کرد و افزود: بانک ایران‌‌‌زمین در راستای اجرای وظیفه مسوولیت اجتماعی سازمانی با بهره‌‌‌گیری از تمام امکانات و پتانسیل خود، در جهت توسعه تولید داخلی و ایجاد کسب و کار برای جوانان این سرزمین، حرکت خواهد کرد.

در این مراسم کاظم دهقان مدیرعامل هلدینگ فناوری اطلاعات بانک ایران زمین (جامپ) طرح ملی توانمندسازی محلات را تعامل بی‌نظیر کسب و کار و محلات با حوزه‌‌‌های پرداختی و بانکی بیان کرد و گفت: این طرح دقیقا تعریفی از بانکداری دیجیتال است که ما بتوانیم امور بانکی را براساس نیاز مشتری طراحی کنیم و در اختیار مشتریان قرار دهیم. این طرح می‌تواند نقطه عطفی در نظام بانکی کشور باشد.

دهقان ارائه خدمات بانکی در این وسعت را بی‌نظیر دانست و افزود: بانک ایران زمین در این فرآیند بدعتی نو را برای کشور پایه‌ریزی خواهد کرد و امیدواریم با استفاده از ظرفیت‌‌‌ها و زیرساخت‌‌‌های فراهم شده، بتواند خدمات مطلوبی ارائه کند.

در انتهای این مراسم تفاهم‌‌‌نامه همکاری مشترک طرح ملی توانمندسازی محلات توسط مدیران عالی بانک ایران زمین و بنیاد آینده‌‌‌سازان محلات (باما) امضا شد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا