کسب و کار

تمدید فراخوان ارسال ایده و طرح برای جشنواره «سایه‌بان‌ها، چترهای حرارتی و خورشیدی»

پایگاه خبری برندسازی، به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری با توجه به درخواست مکرر فناوران، پژوهشگران و به‌ویژه دانشجویان به منظور تمدید زمان ارسال طرح‌ها و ایده‌ها و اضافه‌شدن موضوع سایبان مزارع کشاورزی و گلخانه‌ها به محورهای اصلی جشنواره، زمان دریافت طرح‌ها و ایده‌ها برای شرکت در نخستین جشنواره سایبان‌ها، چترهای حرارتی و خورشیدی تا ۱۴ مهرماه تمدید و زمان برگزاری جشنواره نیز از ۱۹ شهریور به ۲۶ مهر تغییر کرد.

همچنین صندوق نوآوری و شکوفایی و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری نیز به جمع مشارکت کنندگان در این جشنواره افزوده شدند.

نخستین جشنواره “سایه‌بان‌ها، چترهای حرارتی و خورشیدی”، با هدف جذب و حمایت از ایده‌ها‌، طرح‌های فناورانه و خلاق در حوزه مدیریت مصرف انرژی و سرمایش سنتی، در محل پارک علم و فناوری نیرو مستقر در پژوهشگاه نیرو برگزار می‌شود.

 جذب و حمایت از ایده‌ها و طرح‌های نوآورانه و خلاق در حوزه‌های سایبان در نمای ساختمان‌های مسکونی، تجاری، اداری و صنعتی، سایه‌بان کولر آبی، کولر گازی و سایر تاسیسات برودتی و سایه‌بان در محل گذرهای عمومی، پارک‌ها، فضای سبز و نیز سایه‌بان خودروها از جمله محورهای این جشنواره است.

رویکردهای این جشنواره در جذب آثار، کارایی طرح، سبکی و مقاومت، سهولت در نصب و اجرا و بهره‌برداری، همچنین الگوبرداری از معماری ایرانی اسلامی، زیبایی بصری، سازگاری با محیط‌زیست و هماهنگی با المان‌های شهری، بهره‌مندی از مولفه‌های نوآورانه و خلاق نظیر مواد نوین، تکنیک‌های سایه‌سازی با سطح‌کمتر سایه‌بان و … است.

ارائه خدمات توانمندسازی، استقرار و اختصاص گرنت در راستای ساخت نمونه اولیه برای ایده‌های برتر، معرفی طرح‌ها و محصولات به ذی‌نفعان این حوزه، ارائه تسهیلات و پوشش ریسک تجاری‌سازی در راستای بازارسازی و بازاریابی برای طرح‌های برتر و جوایز ویژه و نفیس برای ایده‌ها و طرح‌های برتر اول تا سوم، از جمله مزایای حضور در این جشنواره است.

دبیرخانه جشنواره از دانشجویان، اعضای هیئت علمی، صنعتگران، تولیدکنندگان، ایده‌پردازان، فناوران، واحدهای فناور و شرکت‌های دانش‌بنیان دارای ایده یا طرح و محصول در حوزه سایبان‌ها، دعوت کرده تا ایده‌ها و طرح‌های خود را برای ارزیابی و دریافت حمایت‌ها به این جشنواره ارسال کنند.

علاقه‌مندان می‌توانند برای شرکت در این رویداد، ایده‌ها و طرح‌های خود را به سایت جشنواره به نشانی https://www.nri.ac.ir/sunshade ارسال کنند

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا