اخبار روز برندهای ایران

باید به برندسازی در حوزه فناوری توجه کرد

پایگاه خبری برندسازی، رئیس دانشگاه ارومیه گفت: باید به برندسازی در حوزه فناوری توجه کرد و ریل گذاری اساتید و دانش آموختگان تحصیلات تکمیلی به این سمت باشد.

احد علیجانپور ۳۱تیرماه در اولین گردهمایی شرکت های دانش بنیان که در سالن آرتمیای دانشگاه ارومیه برگزار شد، افزود: از ۸۸۰۰ شرکت دانش بنیان در کشور ۹۶ شرکت در استان فعالیت دارند.

وی با اشاره به اینکه در استان ظرفیت و پتانسیل بالایی برای توسعه شرکت های دانش بنیان وجود دارد، تصریح کرد: هدف گذاری این است که تعداد شرکت های دانش بنیان استان را به ۲۹۰ شرکت و ۳درصد شرکت های کشور برسانیم.

علیجانپور خاطر نشان کرد: آذربایجان غربی در یک موقعیت استراتژیک قرار دارد؛ می توان با توسعه شرکت های دانش بنیان، در کنار صادرات محصولات کشاورزی، صنعتی، فناوری و اطلاعات تولیدی شرکت های دانش بنیان را نیز صادر کنیم.

رئیس دانشگاه ارومیه با اشاره به برگزاری گردهمایی شرکتهای دانش بنیان یادآور شد: هدف از برگزاری این گردهمایی، شناسایی راه های ورود شرکت های دانش بنیان به عرصه تولید انبوه، صادرات ، رفع مشکلات بازار و بازاریابی در داخل و خارج و تقویت هم افزایی و تقویت شرکت های دانش بنیان است.

وی اظهار کرد: در استان شرکت های بزرگ صنعتی وجود دارد که اگر با شرکت های دانش بنیان همکاری کنند شاهد افزایش تولید و ارزش افزوده خواهد بود.

علیجانپور خاطر نشان کرد: باید به این نکته توجه کرد که در کنار اینکه باید به مرجعیت علمی و برون داد پژوهی توجه شود، باید به برون دادهای فناورانه نیز توجه کرد.

رئیس دانشگاه ارومیه تصریح کرد: مجوز ایجاد پردیس علم و فناوری به مساحت اولیه ۱۰ هکتار در دانشگاه ارومیه اخذ شده است.

منبع: ایسنا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا