اخبار روز برندهای ایران

برندسازی بنگاه‌های بزرگ اقتصادی و تقویت صنعت بسته بندی/ جشنواره ملی زرشک

پایگاه خبری برندسازی، دبیر جشنواره ملی زرشک در خراسان جنوبی از برگزاری جشنواره ملی زرشک با هدف برندسازی بنگاه‌های بزرگ اقتصادی و تقویت صنعت بسته بندی این محصول از ۲۹ مهر تا ۳ آبان خبر داد.

غلام‌حسین حسینی صبح شنبه در جمع خبرنگاران بیان کرد: جشنواره ملی زرشک با شعار «زرشک خراسان جنوبی برای همه جهانیان» از ۲۹مهر تا ۳ آبان در شهرستان‌های قاینات، بیرجند و سایر شهرستان‌ها با حضور چهره‌های اقتصادی، سیاسی، کشوری و استانی برگزار می‌شود.

رئیس اتاق تعاون خراسان جنوبی با اشاره به اینکه مراسم افتتاحیه این جشنواره ملی ۳۰ مهرماه در سالن دانشگاه آزاد اسلامی قاین همراه اجرای برنامه‌های فرهنگی و هنری، نمایشگاه جانبی، از جشنواره تا جشنواره و … برگزار خواهد شد، گفت: امیدواریم این جشنواره ثمرات خوبی برای استان به همراه داشته باشد.

حسینی معرفی زرشک به ایران و جهان، ایجاد شور، نشاط، امید و انگیزه در بین مردم استان به خصوص زرشک‌کاران، حوزه‌های وابسته به تولید زرشک، ایجاد انگیزه در مسئولان دولتی و بخش خصوصی و تعاونی کشور را اهداف برگزاری این جشنواره عنوان کرد.

وی ادامه داد: تثبیت نقش هویتی زرشک در معرفی استان، تقویت بازار فروش، صادرات، ایجاد ارزش افزوده با رویکرد استفاده از ظرفیت بخش‌های اقتصادی، نمایشگاه‌های محصولات غذایی داخلی و خارج، استفاده از ظرفیت بسته بندی و برند سازی بنگاه‌های بزرگ اقتصادی و تقویت صنعت بسته بندی با استفاده از تکنولوژی روز و… از دیگر اهداف برگزاری همایش است.

دبیر جشنواره ملی زرشک در خراسان جنوبی گفت: کمک به تولیدکنندگان در فرآوری محصول در تمامی مراحل کاشت، داشت و برداشت، ایجاد انگیزه در تولیدکننده جهت استفاده از روش‌های نوین تولید زرشک، ایجاد زمینه مناسب تشویق و ترغیب سرمایه‌گذاران بخش‌های مختلف اقتصادی جهت فعالیت و ورود سرمایه به بازار زرشک در استان، ایجاد کارگاه‌های فرآوری، سردخانه و صنایع تبدیلی از دیگر اهداف برپایی جشنواره است.

حسینی با اشاره به ضرورت‌های ایجاد دبیرخانه دائمی جشنواره ملی زرشک جهت پیگیری امور آن در استان افزود: نقش آفرینی و میدان داری بخش خصوصی با هدف مردمی‌سازی دولت، همراه کردن ساختارهای ملی با توجه به ظرفیت‌های فراوان خراسان‌جنوبی در دولت محترم و سایر قوا و توجه به سه رکن اقتصادی، فرهنگی و رسانه‌ای، علمی و نوآوری در برنامه‌های جشنواره زرشک از دیگر رویکردها در برگزاری این همایش است.

گفتنی است خراسان جنوبی از نظر سطح زیرکشت و تولید زرشک بی دانه در جهان رتبه اول را داشته و زرشک قدمت ۲۵۰ ساله در این استان دارد که شرایط اقلیمی و اکولوژی این ناحیه سازش یافته و خشکسالی‌های طولانی و پیاپی را تحمل می‌کند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا